Doktorlarımız ve Hastanelerimiz

  1. Anasayfa
  2. Doktorlarımız ve Hastanelerimiz

Doktorlarımız

Doktorlarımızdan birisi uzmanlık eğitimini New York’ta yer alan Nassau Üniversitesi Tıp Merkezi’nde tamamlamış, Amerikan’da kadın doğum alanında en üst merci olan American College of Obstetricians and Gynecologists kuruluşunun seçkin üyelerindedir. Özellikle üreme sağlığı, hamilelik ve doğum alanlarında 20 yılı aşkın bir süredir hastalarına hizmet vermektedir. Dört ayrı dil (İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Kreol) konuşan çok kültürel renkli kişiliği ve dinamizmi ile bilinmektedir. Kendisi önde gelen derecelendirme/sıralama kuruluşu olan U.S. News & World Report yorumlarında tam puan (5/5 mükemmel) almış sayılı hekimlerdendir.

Bir diğer doktorumuz uzmanlık eğitimini Jackson Memorial Hastanesi’nde tamamladıktan sonra 30 yılı aşkın bir süredir Miami bölgesinde hastalarına hizmet vermektedir. Amerikan’da kadın doğum alanında hastalara sunulan hizmetlerin en yüksek kalitede olması amacını taşıyan American College of Obstetricians and Gynecologists kuruluşundan onaylı saygın hekimlerdendir. Tecrübesi ve hasta odaklı yaklaşımıyla, hatta gerektiğinde doğaçlama bir şekilde psikolog rolüne kolayca geçiş yapabilen kişiliğiyle birçok kadının tercihi olmuştur.

Doktorlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi bizimle temasa geçtiğinizde sizlerle paylaşılacaktır.

Hastanelerimiz

Jackson Memorial Hospital

Jackson Sağlık Sistemi, 1918 yılında Miami’de kurulmuş olan birçok hastaneden oluşan ve tüm hastalarına birinci sınıf bakım sunan, kâr amacı gütmeyen bir akademik tıbbi sistemdir. Miami Üniversitesi’nin esas eğitim hastanesidir. Dünya çapında en büyük hastane sistemlerinden birisi olarak kabul edilen Jackson Sağlık Sistemi Amerika’da birçok ilke imza atmış ve birçok ödül almıştır. Yüzden fazla uzmanlık dalında 1100’ü aşkın doktorun halı hazırda eğitim gördüğü bu hastane sisteminin çocuk hastanesi (Holtz Children’s Hospital) Amerika’nın en önde gelen çocuk hastanelerindendir.

Memorial Regional Hospital

Memorial Bölge Hastanesi Florida’daki en büyük hastaneler sistemlerinden birisidir ve Amerika’nın en iyi çocuk hastanelerinden birisi olan Joe DiMaggio Hastanesini bünyesinde bulundurmaktadır. Tıpta ileri teknoloji kullanması ve yüksek kalitede sağlık hizmeti sunması ile meşhurdur. Jinekolojik Cerrahi Mükemmellik Ödülü ve Kalp Cerrahisi Mükemmellik Ödülü almış sayılı hastanelerden birisidir.

Mount Sinai Medical Center

Amerika’nın en eski ve sayılı hastaneler grubunun bir üyesi olarak South Miami Beach’teki Mount Sinai Hastanesi 1949 yılında hizmete açmıştır. Güney Florida’nın en büyük özel, bağımsız, kar amacı gütmeyen eğitim hastanesidir. Doğum hizmetleri, anne ve bebek için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak üzere özenle tasarlanmıştır. ‘’South Florida Parenting Magazin’’ okuyucuları tarafından iki yıl üst üste Miami’de doğum yapılabilecek en iyi hastane seçilmiştir.